Hotmai̇l Hesabını Outlook Kurma
Buradasınız: Anasayfa / Blog
3 Kasım 2020, Salı
Hotmail Hesabını Outlook Kurma
Ne kadar kurumsal mail adresleri de açılsa, ne kadar şirket mailleri de kullansanız hotmail adreslerinden vazgeçemeyen müşterilerimiz için outlook...
Hotmail Hesabını Outlook Kurma

Ne kadar kurumsal mail adresleri de açılsa, ne kadar şirket mailleri de kullansanız hotmail adreslerinden vazgeçemeyen müşterilerimiz için outlook kurulumlarını yaparken problem yaşamamanız için detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Bir çok yere kayıt olarak kullandığınız ve yıllardır aktif olarak kullanmış olduğunuz hotmail adreslerini outlook kurmaya geçelim...

 - Outlook programını açıyoruz ve mail hesabı ekle seçeneğini kullanarak mail ayarlarını el ile yapılandır seçeneğini seçiyoruz..
 - AD, E-Posta alanlarını kişisel bilgileriniz ile dolduruyoruz..
 - Gelen ve giden posta sunucusu kısımlarını yan tarafta belirlediğiz gibi dolduruyoruz. (pop3.live.com - smtp.live.com)
 - E-Posta adresinde sadece mail adresinizin @ kısmından önceki hali yazacaktır o alana tamamını yazıyoruz. (mail@hotmail.com)
 - Diğer ayarlara tıklıyoruz giden sunucusu sekmesinden smtp doğrulamayı seçiyoruz.
 - Yine diğer ayarlara tıklıyoruz gelişmiş sekmesine geliyoruz, giden kısmına 995, gelen kısmına 587 yazıyoruzHer iki seçenek içinde SSL seçilmesi zorunludur.
- Daha sonra hesabı ekle diyerek kurulumu tamamlıyoruz.


Sizlere outlook için ekstra önerimiz ise her zaman en güncel sürümü kullanmanız. Şu anda sorunsuz çalışan outlook 2016 programı sorunsuz şekilde çalışmakta ve kötü yazılımlara karşı en düzgün sürüm diyebiliriz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın