Fiyat Güncellemesi Fiyat Güncellemesi | Alaturka Dijital
Alaturka Dijital yazılımlarına ait birim fiyatları 21 Şubat 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere fiyatlarında güncellemeye gidilmiştir.. Güncellenen yeni fiyatlara AD / Yazılımlar sayfalarından ulaşabilirsiniz. Belirtilen tarihten önce sözleşme yapılan müşterilerimizde eski fiyatlar esas alınacaktır. Başlıca güncellenen yazılımlar / paketler; AD Pro AD Business  AD Platinum AD Konsept Tasarım 
Outlook Programına Mail İmzası Ekleme Outlook Programına Mail İmzası Ekleme | Alaturka Dijital
Siz değerli müşterilerimiz için bugün blog köşemizde outlook programına nasıl imza eklenir? Kurumsal maillerinize imza eklerken nelere dikkat edilir bu yazımızda bunlara değineceğiz. Bu tür imza çalışmalarında iki farklı yöntem vardır.. Birincisi görsel olarak hazırlanan imza örnekleri, diğerleri de html ile eklenebilen imza örnekleri diyebiliriz.  Bu adımları uyguladığınızda hazırlamış olduğunuz görseli veya html'i ekleyebilirsiniz. Profesyonel imza çalışmaları için Alaturka Dijital Kurumsal ekibine ulaşabilirsiniz. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz örnek imza tasarımıda bulunmaktadır.   Yeni bir e-posta iletisi oluşturun. İleti sekmesinin Ekle grubunda İmza > İmzalar'ı seçin. İmza komutu Düzenlenecek imzayı seçin alanında Yeni'yi seçin ve Yeni İmza iletişim kutusunda imza için bir ad yazın. Varsayılan imzayı seç’in altında, imzanız için aşağıdaki seçenekleri ayarlayın: İmzayı düzenle'nin altında imza yazın ve Tamam'ı seçin.
Android Cihazlara Şirket Maili ve E-Posta Kurulumu Android Cihazlara Şirket Maili ve E-Posta Kurulumu | Alaturka Dijital
Bir çok müşterimiz artık telefonlarından da maillerini takip etmek istiyorlar. Geçtiğimiz günlerde iPhone cihazlar için mail kurulumu konusunda kısa bir makale yazmıştık. Bugünde mobil dünyanın diğer yarısının kullandığı Android Cihazlar İçin Şirket Mail Kurulumu konusunda sizleri bilgilendiriyor olacağız. Takıldığınız tüm durumlarda, yaşana anlık hatalarda bizlere ulaşabilir ve destek isteyebilirsiniz.. Öncelikle adım adım ilerliyor ve sıra atlamadan belirtilen maddeleri tek tek yapmanızı rica ediyoruz.. Menüden “E-Posta” simgesini tıklayınız. E-Mail kurulum bölümünde “E-posta” ve “Parolanızı” yazınız, “İleri” butonunu tıklayınız. Açılan bölümden “POP3 hesabı” seçeneğini tıklayınız. Kullanıcı adınıza özellikle mail@alanadiniz.com, Güvenlik Tipi bölümüne "Hiçbiri" seçeneğini işaretleyiniz, “İleri” butonunu tıklayınız. SMTP Sunucusu kısmına: mail.alanadiniz.com, Güvenlik Tipi : Hiçbiri seçeneğini işaretleyiniz, “İleri” butonunu tıklayınız. E-postalarınızı kontrol etme sıklığını belirleyiniz. “İleri” butonunu tıklayınız. E-posta hesabınıza ismi veriniz, “Kaydet” butonuna tıklayarak e-posta kurulum işlemini tamamlayınız. Ana menüden E-Mail uygulamasını başlatınız.
Uygun Web Tasarım Paketleri ve Yazılımları Uygun Web Tasarım Paketleri ve Yazılımları | Alaturka Dijital
Ülkemizdeki tüm şirket sahiplerinin web sitesine ihtiyaçlarının olduğu doğrudur ve dar zamanlarda çok fazla bütçe ayıramayacak müşterilerimiz için hazırladığımız projemizdeki tek amacımız internet sitesiz şirket kalmasın ve sitesi olurkende basit ve tek sayfalık tanıtım içeren sayfalar yer almasını hedefledik. AD Kurumsal projemizdeki ortak özelliklerden birisi yönetim paneli diyebiliriz. Tüm yazılımlarımız hem bütçenize uygun olmakla beraber full yönetim paneli ile düzenlenebilmektedir. Haber, resim, içerik, ürün, kategori gibi bir çok ortak özellik mevcuttur. Basit ve tek sayfalık internet siteleri artık Google arama motorunda sıralama bulmamakla beraber sizinde hedeflediğiniz internet sitesi olmayacaktır. Ürünlerinizi sorunsuz ekleyip çıkartabileceğiniz gibi sürekli aklına gelen sayfaları ekleyebiliyor olacaksınız. Yazılımlarımız 16 farklı sektöre hitap etmekle beraber ben özel birşeyler istiyorum diyorsanızda sizlere Alaturka Dijital markamızla hizmet vermek isteriz.  Bu yazımızın özeti ister uygun web sitesi ister size özel.. Siz sadece isteyin yeter.  AD KURUMSAL PAKETLERİNİ HEMEN İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN!
iPhone Cihazlara E-Posta ve Şirket Mail Kurulumu iPhone Cihazlara E-Posta ve Şirket Mail Kurulumu | Alaturka Dijital
iPhone cihazlara mail kurmak isteyen müşterilerimiz için ufak bir yazı dizisi hazırlamak istedik. Gündelik hayatta telefonların önemi o kadar fazla arttı ki mailler, sosyal medya hesaplarını sürekli güncel tutmak, takip etmek gereksinimi duyuyoruz.. Kurumsal ve şirket maillerinizi sorunsuz bir şekilde iPhone cihazların içerisinde bulunan Mail uygulamasına kurulumu anlatıyor olacağız... Ana ekranda bulunan "Ayarlar" simgesine dokunuyoruz. "Ayarlar" menüsünden "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsüne dokunuyoruz. "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsünün altında bulunan "Hesap Ekle..." menüsüne dokunuyoruz. "Hesap Ekle..." menüsünün en altındaki "Diğer" menüsüne dokunuyoruz. Açılan "Diğer" menüsününden "E-postalar" bölümünün altında bulunan "Mail Hesabı Ekle" menüsüne dokunuyoruz. Açılan "Yeni Hesap" bölümünde bulunan Ad, E-posta, Parola, Açıklama kısımlarını dolduruyoruz. Bilgileri doğru ve eksiksiz doldurduysak "Sonraki" düğmesine dokunuyoruz. Karşımıza gelen sayfada "POP" sekmesine dokunuyoruz. Daha sonra "Gelen Posta Sunucusu" bölümünün altında bulunan Sunucu Adı, Kullanıcı Adı, Parola bilgilerini giriyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken Sunucu Adı kısmını mail.sizindomainadresiniz.com şeklinde doldurmanızdır. Aynı ekranda bulunan "Giden Posta Sunucusu" bölümünü de dolduruyoruz. "Kaydet" düğmesine dokunuyoruz. "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsünün altında az önce oluşturduğumuz Adla yeni bir menü geldi. Bu menüye dokunuyoruz. Açılan ekranda "İleri Düzey" menüsüne dokunuyoruz. "İleri Düzey" menüsünün altında "Gelen Posta Ayarları" bölümünün altında bulunan "Sunucu Kapısı" değerini "110" olarak değiştiriyoruz. Daha sonra yine aynı bölümde bulunan "Sunucudan Sil" menüsüne dokunuyoruz. "Sunucudan Sil" menüsü altında bulunan "Gelen Kutusundan Silindiğinde" kısmına dokunuyoruz. Bunu yapmamızdaki amaç hosting kotamızın kısa bir süre içinde dolmasını engellemektir. Ad menüsüne tekrar geldiğinizde "Giden Posta Sunucusu" bölümünün altında bulunan "SMTP" kısmına dokunuyoruz. "SMTP" menüsünün altında bulunan "Birincil Sunucu" bölümündeki mail.sizindomainadınız.com kısmına dokunuyoruz. Açılan sayfada "Giden Posta Sunucusu" bölümünün altında bulunan "Sunucu Kapısı" değerini "587" olarak değiştirip "Bitti" düğmesine dokunuyoruz. Bu adımla beraber mail kurulumunuz gerçekleşmiş olacaktır. Artık mail alıp gönderme işlemlerinizi IPhone'nunuzdan yapabilirsiniz.
Hotmail Hesabını Outlook´a Kurma Hotmail Hesabını Outlook´a Kurma | Alaturka Dijital
Ne kadar kurumsal mail adresleri de açılsa, ne kadar şirket mailleri de kullansanız hotmail adreslerinden vazgeçemeyen müşterilerimiz için outlook kurulumlarını yaparken problem yaşamamanız için detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Bir çok yere kayıt olarak kullandığınız ve yıllardır aktif olarak kullanmış olduğunuz hotmail adreslerini outlook kurmaya geçelim...  - Outlook programını açıyoruz ve mail hesabı ekle seçeneğini kullanarak mail ayarlarını el ile yapılandır seçeneğini seçiyoruz..  - AD, E-Posta alanlarını kişisel bilgileriniz ile dolduruyoruz..  - Gelen ve giden posta sunucusu kısımlarını yan tarafta belirlediğiz gibi dolduruyoruz. (pop3.live.com - smtp.live.com)  - E-Posta adresinde sadece mail adresinizin @ kısmından önceki hali yazacaktır o alana tamamını yazıyoruz. (mail@hotmail.com)  - Diğer ayarlara tıklıyoruz giden sunucusu sekmesinden smtp doğrulamayı seçiyoruz.  - Yine diğer ayarlara tıklıyoruz gelişmiş sekmesine geliyoruz, giden kısmına 995, gelen kısmına 587 yazıyoruz. Her iki seçenek içinde SSL seçilmesi zorunludur. - Daha sonra hesabı ekle diyerek kurulumu tamamlıyoruz. Sizlere outlook için ekstra önerimiz ise her zaman en güncel sürümü kullanmanız. Şu anda sorunsuz çalışan outlook 2016 programı sorunsuz şekilde çalışmakta ve kötü yazılımlara karşı en düzgün sürüm diyebiliriz.
Maillerim Spam / Gereksiz E-Posta Kutusuna Gidiyor! Maillerim Spam / Gereksiz E-Posta Kutusuna Gidiyor! | Alaturka Dijital
Son zamanların ortak problemlerinden olan spam problemi yaşayan müşterilerimiz için bir yazı hazırlamak istedik. Her geçen gün spam kuralları oldukça ağırlaştığından mıdır bilinmez atılan e-postalar spam klasörlerine gitmeye başladı... Basit bir deyişle kurumsal bir müşterimiz outlook üzerinden kullandığı mail adresinden mail göndermek istediğinde sorunsuz gönderim yapabiliyor fakat karşı tarafta teyit için aradığında mailinin spam klasöre gittiğini öğreniyor. Genel de süreç böyle işliyor ve daha sonra müşteri temsilcisine ulaşarak konuyu aktarıyor ve bizlerde gerekli işlemleri başlatıyoruz.. Tam olarak iş sadece bizim tarafta bitmiyor. Sizlerinde müşteri olarak bilgisayarlarınızda virüs olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kaptırılan e-posta şifreleri ile oldukça fazla spam çıkışı yaratılıp sitenizin mail çıkış IP'sini blacklist'e düşürmemeniz gerekiyor. Böyle bir durum olduğunda şifrenizi değiştirmeyi ve müşteri hizmetlerinize hızlıca haber vermeniz gerekmekte olduğunu belirtmek isteriz. Güvenli bilgisayar ve güvenli outlook kurulumları ile spam sorununu yaşamazsınız.. 
CPanel ile Microsoft SPF Kaydı Nasıl Yapılır? CPanel ile Microsoft SPF Kaydı Nasıl Yapılır? | Alaturka Dijital
Yahoo, Gmail, Hotmail veya bir çok firmaya mail gönderirken atmış olduğunuz e-postalar spam'a düşüyor veya hata ile geri dönüyorsa spf kaydınızı tamamlamamış olabilirsiniz. Tabi ki mail hata alma durumlarında bir çok durum söz konusu fakat SPF kaydı da bunlardan bir tanesi olduğunu unutmamak lazım. Aşağıdaki adımları izleyerek CPanel ile SPF kaydınızı rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. - CPanel'i açıyoruz, Advanced DNS Zone Editor tıklıyoruz ve aşağıdaki şekilde kutuyu dolduruyoruz.... TTL: 14400  Type: TXT Data: "v=spf1 ip4:192.168.2.1 a mx ptr include:domain.com ~all" IP olan yeri ve domain olan yeri değişirip eklemeyi gerçekleştiriyoruz.
Outlook Kurulum Ayarları Outlook Kurulum Ayarları | Alaturka Dijital
1. Microsoft Outlook programını çalıştırın. 2. "Araçlar" menüsünden "Hesap Ayarları" sekmesine tıklayın. 3. "Yeni" sekmesine tıklayın. 4. E-Posta Hizmeti türü seçilerek devam edilir. 5. Ayarları detaylı yapılandırmak için "Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır" seçilerek ileri tıklanır. 6. POP3 veya Imap yapısını kullanabilmeniz için "Internet E-posta" seçeneği işaretlenerek "İleri" tıklanır. 7. Gerekli bilgileri aşağıdaki örnekteki gibi doldurulur. AD / Soyad: Kişisel bilgileriniz E-Posta: info@alaturkadijital.com Kullanıcı Adı: info@alaturkadijital.com Gelen ve Giden E-Posta Sunucusu: mail.alaturkadijital.com Şifre: sizlere belirttiğimiz şifre. 8. "Diğer Ayarlar..." tıklandığında aşağıdaki pencere açılır, gerekli işlemleri aşağıdaki örnekteki gibi yapınız. Gelen ve Giden E-Posta Port: 110 / 587 9. "Gelişmiş" sekmesindeki "Giden sunucusu (SMTP)" ayarını da yaptıktan sonra "Tamam" tıklayınız. 10. Yaptığınız değişikliklerin kaydedilmesi için "İleri" tıklayınız. 11. Artık ayarlarınız tamamlandı.
E-Posta Bültenimize Kayıt Olmak İster Misiniz?

E-Bültenimize kayıt olun, indirimlerden ve fırsatlardan önce siz haberdar olun.