Blog » Hotmail Hesabını Outlook´a Kurma

Ne kadar kurumsal mail adresleri de açılsa, ne kadar şirket mailleri de kullansanız hotmail adreslerinden vazgeçemeyen müşterilerimiz için outlook kurulumlarını yaparken problem yaşamamanız için detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Bir çok yere kayıt olarak kullandığınız ve yıllardır aktif olarak kullanmış olduğunuz hotmail adreslerini outlook kurmaya geçelim...

 - Outlook programını açıyoruz ve mail hesabı ekle seçeneğini kullanarak mail ayarlarını el ile yapılandır seçeneğini seçiyoruz..
 - AD, E-Posta alanlarını kişisel bilgileriniz ile dolduruyoruz..
 - Gelen ve giden posta sunucusu kısımlarını yan tarafta belirlediğiz gibi dolduruyoruz. (pop3.live.com - smtp.live.com)
 - E-Posta adresinde sadece mail adresinizin @ kısmından önceki hali yazacaktır o alana tamamını yazıyoruz. (mail@hotmail.com)
 - Diğer ayarlara tıklıyoruz giden sunucusu sekmesinden smtp doğrulamayı seçiyoruz.
 - Yine diğer ayarlara tıklıyoruz gelişmiş sekmesine geliyoruz, giden kısmına 995, gelen kısmına 587 yazıyoruz. Her iki seçenek içinde SSL seçilmesi zorunludur.
- Daha sonra hesabı ekle diyerek kurulumu tamamlıyoruz.


Sizlere outlook için ekstra önerimiz ise her zaman en güncel sürümü kullanmanız. Şu anda sorunsuz çalışan outlook 2016 programı sorunsuz şekilde çalışmakta ve kötü yazılımlara karşı en düzgün sürüm diyebiliriz.

Diğer Duyurular

© Copyright 2017. Alaturka Dijital Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
Telif Hakkı ve Kullanım Şartları
Facebook Twitter Google+ linkedin

Alaturka Dijital İnsan Kaynakları

Aktif olarak Alaturka Dijital bünyesinde açık pozisyon bulunmamaktadır. İK Havuzumuza CV'lerinizi göndererek ilerleyen dönemlerde sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Dönemsel olarak freelance çalışma arkadaşları aradığımız gibi stajyer arayışımız olmaktadır. CV'lerinizi yan tarafta bulunan form aracılıyla bizlere ulaşatırabilirsiniz.